rezerwacja teatime

Mistrzostwa Regionów 2019 - Polska Południowa / 12.05.2019

Zakończył się najważniejszy pod względem sportowym turniej obecnego sezonu. Liczba zawodników chcących wziąć udział w turnieju jeszcze w czwartek 9 maja przekraczała 100. Jednak złe prognozy pogody sprawiły, że ostatecznie w piątek na starcie stanęło 78 graczy. Czołówkę stanowili zawodnicy młodzi i bardzo młodzi i jak się później okazało to właśnie oni podzielili pomiędzy sobą wszystkie nagradzane miejsca.

Pogoda ostatecznie okazała się nie być tak złą jak prognozowano i zanotowaliśmy kilka naprawdę świetnych wyników. W ostatniej rundzie zwycięzca turnieju Vojtech Pavelka oraz zdobywca drugiego miejsca Jakub Urbański zagrali po 68 uderzeń, czyli aż 4 uderzenia poniżej par pola. Zaledwie jednego uderzenia brakło im do rekordu naszego pola, który ustanowił 10 lat temu Adrian Meronk wynikiem 67 uderzeń.

Wśród zawodników Śląskiego Klubu Golfowego najlepszy wynik osiągnął junior Maciej Łuczak, który uzyskał łączny wynik po trzech rundach 245 uderzeń i zajął ostatecznie dzielone 10 miejsce. Drugim wśród naszych zawodników był również junior Maciek Janusiewicz (246) a trzecim Bogdan Maciończyk (247).

Końcowe wyniki Mistrzostw Regionów 2019 – Polska Południowa można znaleźć na stronie PZG lub po kliknięciu TUTAJ. Natomiast w zakładce „Galeria” lub klikając TUTAJ znajdziemy zdjęcia zwycięzców.

Kolejny tydzień zapowiada się również bardzo atrakcyjnie. W poniedziałek gramy Turniej Początkujących, w środę Puchar Wiosny, w sobotę Puchar Wielkiego Mistrza Loży Wina i tradycyjne pieczone indyki a niedzielę turniej WAGC. Oby tylko pogoda dopisała.